Наші проєкти

  • Презентація грантового проєкту

    14 листопада 2023 року відбудеться презентація проєкту PFISTER ART
    Запрошуємо долучитися до Бережанської спадщини

  • ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЄКТУ У ЛЬВОВІ

    3 листопада 2023 р. відбулася перша частина презентації проєкту «Pfister Art: Бережанська спадщина», що реалізований #ЗапідтримкиУКФ.
    Львів–Бережани: ці міста упродовж історії поєднувало багато подій та історичних постатей. Дуже знаковою точкою дотику стала постать та діяльність відомого скульптора Іоана Пфістера, завдяки цьому митцю в історію Бережан вписана сторінка скульптурного осередку майже 400-літньої давнини.
    Захід відбувся у науково-мистецькій атмосфері зали офіційних церемоній ім. Юліана Захарієвича Національного університету «Львівська Політехніка». Цей факт є дуже символічним, на думку професора Олега Рибчинського, оскільки Ю. Захарієвич є засновником і лідером львівської архітектурної школи 1870–1890-х рр., ентузіастом музейної справи, дослідником пам’яток історії та культури Галичини, реставратором, теоретиком мистецтва, громадсько-політичний діяч, а найхарактерніше – перший відкривач творчого спадку Іоана Пфістера.
    Основними спікерами проєкту були:

    • Ірина Мигович, в.о. директора ДІАЗ у м. Бережани – представила етапи підготовки проєкту та висловила подяку колегам із Національного університету «Львівська політехніка» за сприяння у його реалізації;
    • Микола Бевз, д.арх., професор, завідувач кафедри архітектури та реставрації, Національного університету «Львівська Політехніка» – відзначив необхідність впровадження новітніх технологій для збереження та промоції об’єктів культурної спадщини;
    • Богдан Тихий, перший директор ДІАЗ у м. Бережани, краєзнавець, почесний громадянин м. Бережани – представив свої дослідження постаті скульптора Іоана Пфістера;
    • Сергій Сірий, асистент кафедри архітектури та реставрації Національного університету «Львівська Політехніка» – поділився тонкощами виконання реставраційного процесу алегоричної скульптури «Надія», авторства Іоана Пфістера.
      Дуже приємно, що участь в заході також взяли:
    • Наталія Чухрай, д.е.н., проф., проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська Політехніка», яка відмітила економічний потенціал реалізації проєкту для сталого розвитку громади;
    • Олег Рибчинський, д.арх., доцент, професор кафедри архітектури та реставрації Національного університету «Львівська Політехніка», який впродовж реалізації проєкту надав фахові консультації щодо унікального стилю скульптора Іоана Пфістера, мистецька спадщина якого має світову значимість;
    • Ігор Гринів, український політик, політтехнолог, народний депутат України п’яти скликань, Голова наглядової ради Інституту стратегічних досліджень та прогнозів «Янус», якого дуже зацікавив мистецький доробок Іоана Пфістера на Бережанщині.
      Захід модерувала Олена Лугова, завідувачка науково-дослідного та музейно-просвітницького відділу Заповідника, яка представила основні завдання та меседжі проєкту.
      Проєкт «PFISTER ART: Бережанська спадщина» приурочується 450-літтю з дня народження митця, на відзначення якого Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани організував та провів презентацію книги Богдана Тихого «Бережани місто пам’яток. Центр мистецької традиції», Міжнародну наукову конференцію «Мистецька спадщина Іоана Пфістера: міжкультурний діалог» та до Дня туризму презентував туристичний маршрут «Мистецька спадщина Іоана Пфістера на Бережанщині», а також оновлено музейну експозицію у західному корпусі Комплексу замку Синявських «Спадщина скульптора Іоана Пфістера у Бережанському замку».
      Продовженням буде презентація реалізації проєкту «Pfister Art: Бережанська спадщина» у Бережанському замку – осерді мистецької спадщини Іоана Пфістера.
  • СУВЕНІРНА ПРОДУКЦІЯ

    Сувенірна продукція є вагомим інструментом для привернення уваги до будь-якого заходу. Тому для промоції проєкту «Pfister art. Бережанська спадщина» було розроблено логотип із зображенням замкового костелу-усипальниці у місті Бережани, оздобленням якого займався скульптор Іоан Пфістер. Логотип реалізовано на сувенірній продукції, виготовленій із різних матеріалів. Сувеніри у вигляді магнітика у формі сердечка, керамічної чашки, сумки для покупок, підсвічника та еко-блокнота будуть продемонстровані під час презентації реалізації проєкту.

  • БЕЗБАР’ЄНІСТЬ ТА ІНТЕРАКТИВНІСТЬ

    За підтримки УКФ у рамках реалізації проєкту «PFISTER ART: БЕРЕЖАНСЬКА СПАДЩИНА» музейна експозиція «Спадщина скульптора Іоана Пфістера у Бережанському замку» поповнюється копіями скульптур, що прикрашали надгробок Адама Героніма Синявського авторства Іоана Пфістера. Ця складова реалізації проєкту передбачає перетворення частини експозиції у інтерактивне джерело пізнання та облаштування у діючій експозиції інтерактивного вузла «Мистецтво на дотик». Все це в комплексі сприятиме зануренню в мистецьку спадщину скульптора для зацікавлення різних вікових груп та забезпечить безбар’єрність доступу до створеного культурного продукту.
    Цей етап проєкту зреалізовано при активній співпраці із Національним університетом «Львівська Політехніка» та Тернопільським національним педагогічним університетом
    ім. В. Гнатюка.

  • Бережанська спадщина

    «ІОАН ПФІСТЕР. БЕРЕЖАНСЬКІ СТОРІНКИ ЖИТТЯ І ТВОРЧОСТІ» ЗапідтримкиУКФ у рамках реалізації проєкту «PFISTER ART: БЕРЕЖАНСЬКА СПАДЩИНА» видано рекламний проспект «Іоан Пфістер. Бережанські сторінки життя і творчості». Видання спрямоване на промоцію постаті відомого скульптора та популяризацію його найвагомішого періоду творчого становлення із представленням найкращих зразків мистецького доробку майстра. Ці друковані матеріали стануть доповненням оновленої музейної експозиції «Спадщина скульптора Іоана Пфістера у Бережанському замку», оскільки містять опис та зображення творів скульптора, які сягають 400-літньої давнини.

  • ЕЛЕМЕНТИ 3d-ВІЗУАЛІЗАЦІЇ

    Готуємося до презентації проєкту «PFISTER ART: БЕРЕЖАНСЬКА СПАДЩИНА» #запідтримкиУКФ, ключовим культурним продуктом якого є 3d-візуалізація західної частини Троїцького замкового костелу у м. Бережани. Відтворення втрачених та пошкоджених фрагментів мистецького оздоблення замкової каплиці стане не лише інтерактивним доповненням до екскурсійного обслуговування, ай ляже в основу майбутньої реставрації пам’ятки.

  • Кропотлива робота над проєктом PFISTER ART

    Активно триває робота над реалізацією проєкту «PFISTER ART: БЕРЕЖАНСЬКА СПАДЩИНА», унікальність якого полягає у поєднанні автентичних мистецьких робіт скульптора Іоана Пфістера та сучасних 3D технологій задля збереження та промоції чотирьохсотлітньої культурної спадщини. Проєкт також містить інклюзивну складову, яка перебачає створення інтерактивного вузла «Мистецтво на дотик» для забезпечення безбар’єрності доступу до створеного культурного продукту. П’ять зменшених копій скульптур роботи Іоана Пфістера, роздрукованих на 3D-принтері, всі бажаючі та відвідувачі особливими потребами зможуть ближче їх оглянути, потримати в руках та відчути мистецтво на дотик. Так, нещодавно, проводилися роботи із детального фотографування скульптур для створення 3D-моделей із використанням фотограмметричного методу, що є етапом для створення самих копій скульптур.

  • Промоція мистецької спадщини скульптора Іоана Пфістера

    Державний історико-архітектурний заповідник у м.Бережани займеться реалізацію проєкту, в рамках якого буде здійснено промоцію мистецької спадщини скульптора Іоана Пфістера та реновацію експозиції західного корпусу Бережанського замку з використанням новітніх технологій (інтерактивного, мультимедійного супроводу).
    Креативні ідеї “ГО Бережанка” та “ДІАЗ” у загальному баченні поєкту виллються в проєкт приурочений 450-літтю з дня народження видатного скульптора. У Бережанах майстерність Іоана Пфістера досягла свого творчого апогею та викристалізувався його унікальний стиль. Твори цього скульптора можна поставити в ряд з кращими скульпторами всієї Центрально-Східній Європі першої половини ХVІІ ст.

  • Центр молоді та розвитку “Рідна школа”

    Центр молоді та розвитку “Рідна школа” спрямований для розумового розвитку, творчого потенціалу та відпочінку дітей. Мета проекту єднання дітей і молоді, ВПО та місцевого населення у суспільстві, а також здійснення захисту прав жінок та дітей проживаючих без батьків.
    За декілька місяців узгодили будівлю та площу відведену для цього проекту. Проведені детальні вимірювання, обмірний план, та дизайн проект. Цю роботу виконала профессіонал своєї справи, київський дизайнер інтер`єру, Олександра Корпусова. Назначений керівник проекту Олександр Пунтус, має великий досвід в реконструкціях таких будівель, та оздоблення інтер’єру. Олександр є ініціатором відновлення історичної пам’ятки РІДНА ШКОЛА. А новий проект з об’єднанням дітей дасть новий подих в історичному полі.
    Запрошуємо, для максимально швидкого запуску проекту, що так потребують діти та молодь, Благодійні фонди, громадські організації та місцевих підприємців долучитись до такої великої справи.
    Потрібні будуть майстри з електрики, монтажу гіпсокартону, підлоги, стелі та оздоблення інтер’єру – шпаклювання, фарбування та багато іншого.
    Пропонуємо до огляду наш проект.

  • Волонтерство

    У 2022 – 2023 роках займаємось волонтерством:

    – спільно з працівниками міської ради, депутатами проводиться отримання, розвантаження, розподіл, видача гуманітарної допомоги для ЗСУ та переселенців, яка надходить на адресу міської ради;  

    – виготовляються продукти харчування для військових;

  • Герої Бережан

    Наприкінці 2022 року, спільно з ДІАЗ, стали іціаторами виготовлення марок із Героями України – бережанцями, які загинули у війні

  • Зелені зони України

    Члени ГО «Бережанка» у 2022 році брали участь в екологічному проєкті «Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон України: i Tree 4UA», що реалізовувався ГО «Екологічний клуб «Край» та здійснювався за координації ГО УЕК Зелена Хвиля та за фінансової підтримки US Forest Service у партнерстві з  Davey Tree Expert Company (розробники продуктів: i-Tree у США).

  • Проєкт ТИ-ТУТ

    У жовтні 2021 року члени ГО «Бережанка» разом із ГО «Бережанська ініціатива» реалізували проєкт «Ти-тут»: створення умов для налагодження комунікаційної політики в громаді в рамках конкурсу малих ґрантів проєкту Київський Діалог за підтримки МЗС Німеччини. 08 жовтня 2021 року було проведено круглий стіл «Комунікація та розвиток громади», на який було запрошено членів громадських організацій, представників влади, бізнесу, де обговорювалися проблеми комунікації у Бережанській громаді, необхідність створення Громадської ради при міській раді. У рамках проєкту у центрі м. Бережани було встановлено об’ємний інформаційний стенд з відображенням туристичних об’єктів, пам’яток архітектури міста та сіл громади.

  • Фінансування та розвиток

    За сприяння членів ГО «Бережанка» у м. Бережани в приміщенні ГО «Рідне місто» 17 жовтня 2021 року відбувся майстер-клас з організаційного розвитку, який проводився ГО «Центр громадського моніторингу та аналітики». На майстер-класі активні жителі громади та члени ГО говорили про можливості залучення фінансування для розвитку громадських організацій.

  • Школа адвокації, 2й блок

    У серпні 2021 року члени ГО «Бережанка» брали участь у 2-му блоці Школи адвокації та партисипації за підтримки Київський Діалог, де вчилися аналізувати і розуміти проблеми та потреби жителів своїх громад

  • Школа адвокації

    У липні 2021 року майбутні члени ГО «Бережанка» були відібрані на навчання з іншими чотирма командами  громад Тернопільської області у Школу адвокації та партисипації в м. Тернопіль за підтримки Київського Діалогу. Розібралися з рівнями співпраці влади та громади, вчилися знайти рішення для вирішення проблем, аналізувати дані та підібрати необхідний метод збору потреб в громаді.